Nachádzate se tu: Úvod Blog Starostlivosť o vlasy Ako zatočiť s vypadáváním vlasov

Ako zatočiť s vypadáváním vlasov

Martina Sznapková
22. 3. 2023
Padanie vlasov, kúty alebo plešatenie. To sú problémy, ktoré sa dotýkajú väčšiny mužov. Na vine vždy nemusí byť len starnutie. Nadmerné vypadávanie vlasov môžu mať na svedomí hormóny, nedostatok vitamínov alebo napríklad dedičnosť.
Ako zatočiť s vypadáváním vlasov

Zostáva po vás na vankúši viac vlasov ako predtým? Začali sa vám robiť kúty alebo plešinu? Ubúdanie vlasov sa prejavuje väčšinou plazivo a časom sa zhoršuje. Dôvodov, prečo vlasy padajú, môže byť hneď niekoľko. Dobrou správou je, že sa s plešinou alebo riedkymi vlasmi nemusíte zmieriť! Stratu vlasov je možné efektívne riešiť, nevyhnutné je ale najskôr zistiť príčinu.

NORMÁLNE JE PRÍSŤ AŽ O 100 VLASOV DENNE

Vlasy vypadávajú každému z nás, je to bežný regeneračný proces tela. Denne ich priemerne vypadne 60 až 100. Na jar a na jeseň to môže byť ešte vyššie číslo. V týchto obdobiach vlasy vypadávajú viac, nemalo by to ale trvať dlhšie ako šesť týždňov.

ČASTO KLADENÉ PRÍČINY

Dedičnosť, hormóny a starnutie. To sú hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú množstvo vlasov na mužských hlavách.

Už ste niekedy počuli o androgenetickej alopécii? Ide o citlivosť vlasov na pohlavný hormón testosterón. Vyššia hladina testosterónu v krvi ničí vlasové korienky a dôsledkom je vypadávanie vlasov. Najvyššia hladina testosterónu je medzi 20 a 30 rokom, a preto sa práve v tomto období začína u niektorých mužov objavovať plešina.

Medzi ďalšie časté príčiny patrí nadmerný stres, nekvalitná strava s nedostatkom vitamínov, nedostatočná alebo zlá starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy, diéty, nežiaduce účinky liekov alebo časté nosenie pokrývok hlavy.

DO BOJA S VYPADÁVANÍM VLASOV!

1. DOPRAJTE TELU DOSTATOK BIOTÍNU

Pre udržanie zdravých vlasov a pokožky je vitamín H, čiže biotín, zásadný. Stimuluje tvorbu keratínu vo vlasoch a môže zvýšiť rast folikulov. Väčšinu biotínu získavame z jedla a v tele sa dlho neukladá.

Bohaté na biotín sú pečeň, orechy, vaječný žĺtok, karfiol, pivovarské kvasnice, hrášok, šošovica alebo sója.

2. ZAMERAJTE SA NA SVOJ JEDÁLNIČEK

Vo vašom jedálničku by nemali chýbať nielen potraviny bohaté na biotín, ale aj na zinok, železo, vitamín B a omega-3 mastné kyseliny. Nezabúdajte ani na mliečne výrobky, strukoviny, ryby a hydinové mäso.

Dostatok vitamínov v tele môžeme podporiť aj výživovými doplnkami, ktoré bývajú priamo zamerané na zdravie vlasov, nechtov a pokožky.

3. ZAOBCHÁDZAJTE SO SVOJÍMI VLASMI ŠETRNE

Vyvarujte sa hrubému zaobchádzaniu s vlasmi a vlasovou pokožkou. Vlasy si umývajte šetrne a rovnako opatrne ich aj vysušujte. Nikdy si ich neumývajte horúcou vodou, a ak ich vysúšate fénom, voľte vždy najnižšiu teplotu. Vlasy nerozčesávajte, pokiaľ sú ešte mokré, mohlo by ich to poškodiť.

Šetrnosť je dôležitá aj pri úprave vlasov, používajte nielen kvalitnú vlasovú kozmetiku, ale aj hrebene.

4. VYSKÚŠAJTE ŠPECIÁLNU KOZMETIKU

Ponuka najrôznejších kozmetických produktov proti vypadávaniu vlasov je dnes obrovská. Dokážu vyživovať vlasovú pokožku, posilňovať vlasové folikuly a dokonca aj stimulovať rast nových vlasov. Výsledkom starostlivosti o vlasy pomocou kvalitnej kozmetiky by mali byť silnejšie, pevnejšie, zdravšie vlasy a obmedzenie ich rednutia.

Základom starostlivosti je šampón proti vypadávaniu vlasov. Kvalitné šampóny vlasy nezaťažujú a obsahujú povzbudzujúce látky, ako napríklad kofeín, ktorý dokáže stimulovať rast vlasov. Po umytí môžete použiť aj kondicionér pre rednúce vlasy. Pokožku hlavy je dobré ošetrovať vlasovým tonikom s upokojujúcim účinkom.

5. RASTOVÉ SÉRA SO SILNÝM ÚČINKOM

Rastové séra na vlasy môžete kombinovať aj so šampónmi či kondicionérmi, dokážu totiž zosilniť ich účinky.

Séra obsahujú vyššiu koncentráciu účinných látok a vmasírovaním do vlasovej pokožky pôsobia priamo vo vlasových folikuloch, ktoré vyživujú. Tým tiež napomáhajú predchádzať vypadávaniu vlasov a povzbudzujú k rastu nových.

Nečakajte ale zázraky na počkanie – účinky používania vlasových sér sa dostavia až po čase, obvykle počas 4 až 6 týždňov, kedy sa zastaví nadmerné padanie vlasov a počas 3 až 4 mesiacov dochádza k rastu nových vlasov.

6. PREKRVUJTE POKOŽKU HLAVY

V dobre prekrvenej pokožke dochádza k lepšej cirkulácii živín do vlasových folikulov, preto je dobré ju podporiť. Vlasovú pokožku prekrvíte jej masážou pri umývaní hlavy, alebo len tak „na sucho“. Masírujte jemne, všetkými prstami krúživými pohybmi. Nič nepokazíte, keď si krátku masáž doprajete každý deň.

7. ZVERTE SA ODBORNÍKOM

Pokiaľ vlasy padajú viac, než ste zvyknutí ak tomu sa objavujú kúty či lysiny, upraviť jedálniček alebo prečkať ročné obdobie pravdepodobne nepomôže. Obráťte sa radšej na dermatológa, ktorý zistí príčinu a navrhne vhodnú liečbu.

Varovným signálom tiež môžu byť vlasy vypadávajúce v zhlukoch či svrbenie alebo pálenie pokožky hlavy. Pokiaľ sa potvrdí v úvode spomínaná androgenetická alopécia, je vhodné čo najskôr nasadiť lieky.

Je dedičná, takže sa predpokladá, že keď ju má otec, syna postihne tiež, a preto sa v takom prípade s liečbou začína už po 20. roku veku. Lieky obmedzujú vplyv mužských pohlavných hormónov na vlasové folikuly. Pokiaľ už je na liečbu neskoro, do úvahy prichádza laserová terapia či transplantácia vlasov.

ZÁVER

Rozhodne nehádžte flintu do raže! S plešinou alebo kútmi sa nemusíte zmieriť, vypadávanie vlasov sa dá skutočne zvrátiť a je tiež možné obnoviť ich rast!

Keď na šticu nemá vplyv práve genetika, všeobecne sa odporúča znížiť hladinu stresu, začať s vyváženou a zdravou stravou a zaradiť špecializované prípravky proti padaniu vlasov a k obnove ich rastu, aby sa folikuly opäť „prebudili“.

Späť na prehľad

Mohlo by vás zaujímať

Zaručené tipy ako zastaviť šedivenie vlasov!

22. 3. 2023
Niekoho to stretne v dvadsiatich, niekoho napríklad až v štyridsiatich. Scenár je ale vždy rovnaký - najskôr si nájdete sem tam jeden šedivý vlas, ktorý rýchlo vytrhnete. A je po probléme. Potom ale začne šedivých vlasov pribúdať, najprv na stranách, potom na zátylku. Až sa začnú objavovať na celej…

Prečitať článok

Objednať

Balenie na mesiac (2 fľaštičky)

Balenie na mesiac (2 fľaštičky)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Garancia spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Garancia spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doručenie zadarmo po celej SR
€28 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu – kedykoľvek zrušíte
€28 €24,50 za celé balenie Každý mesiac ušetríte €3,50 

Určite máte otázky

Prečo vaše vlasy a fúzy šedivejú? +

Predčasné šedivenie a nadmerné vypadávanie vlasov trápi stále väčšie percento našej populácie. Môže za to strata melanínu, ktorému predchádza oslabený proces melanogenézy a zvýšený oxidatívny stres v korienkoch vlasov.

Naozaj to funguje? +

Chcete sa zbaviť šedín hneď a bezo zvyšku. Tak to bohužiaľ budete musieť použiť farbu, žiletku alebo holiaci strojček. Ale vašu otázku chápeme a máme na ňu jednoduchú odpoveď. Sami sme muži v strednom veku, a tak sa problém šedín týka chtiac/nechtiac aj nás. Preto sme dlhú dobu študovali látky, ktoré dokážu proces šedivenia zastaviť a dokonca zvrátiť. Našli sme tie najlepšie na trhu a vyvinuli KRALUX®! Nepredávame tak vodičku zabalenú do peknej fľaštičky, ale špičkový kozmetický produkt obsahujúci tie najmodernejšie patentované aktívne látky podložené vedeckými štúdiami, ktoré aktívne bojujú proti šedinám, starnutiu a podpore rastu fúzov a vlasov. A za tým si stojíme! Produkt si tiež vyrábame sami v Ostrave, aby sme mali nad kvalitou a procesom výroby stopercentnú kontrolu (aj keď v Číne by nás to stálo o polovicu menej).

Kedy uvidím prvé výsledky? +

Sérum KRALUX® naozaj nie je prípravok, kedy po prvej aplikácii ihneď vidíte výsledok – zázraky na počkanie bohužiaľ nevieme, ale vieme im ísť pekne naproti. Pri pravidelnom užívaní séra 1x/deň sa dostavia prvé výsledky po 4 až 6 týždňoch užívania, kedy dochádza k redukcii prvých šedín v priemere o 30%, posilnenie folikul a naštartovanie procesu melanogenézy. Odporúčame však sérum KRALUX® užívať po dobu min. 3 mesiacov. Po tejto dobe naplno prejaví plný potenciál prípravku.

Ako sérum KRALUX® funguje +

Sérum KRALUX® oobsahuje patentovanú látku Greyverse™, ktorá svojimi účinkami priamo pôsobí na bunky (melanocyty) vo vlasových koríkoch, kde ovplyvňuje produkciu melanínu a zároveň redukuje oxidatívny stres, čím dokáže nielen zastaviť šedivenie, ale aj postupne navrátiť prirodzenú farbu vašich vlasov a fúzov.KRALUX®tiež obsahuje patentovanú látku Capixyl™, ktorá svojimi účinkami posilňuje vlasovú štruktúru, zabraňuje vypadávaniu vlasov a obnovuje ich prirodzený rastový proces.

Ako KRALUX® používať? +

Sérum KRALUX®sa používa 1x denne ideálne večer po sprche, kedy môže po celú noc pôsobiť. Malé množstvo séra naneste končekmi prstov do vlasov alebo fúzov, vmasírujte až na pokožku. Aspoň 1 hodinu od aplikácie nezmývajte a nechajte KRALUX®pôsobiť.

Ako dlho vydrží 1 ks balenia séra KRALUX®? +

Sérum KRALUX® obsahuje 2 fľaštičky po 15 ml. Výdrž je veľmi individuálna. Máme odskúšané, že jedno balenie pri aplikácii 1x denne na krátke fúzy a vlasy súčasne vydrží približne na 20 až 30 dní. Výdrž sa ďalej líši v závislosti od dĺžky vlasov, fúzov a množstva použitého séra na jednu aplikáciu.

Má KRALUX® nejaké vedľajšie účinky? +

Žiadne vedľajšie účinky neboli zistené. Výrobok je úplne bezpečný a samozrejme spĺňa všetky legislatívne štandardy EÚ.

Aké látky presne sérum KRALUX® obsahuje? +

Tu nájdete kompletné zloženie (INCI):

AQUA, MENTHA PIPERITA LEAF WATER, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, LECITHIN, PULLULAN, SCLEROTIUM GUM, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, ACETYL TYROSINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRUS LIMON PEEL OIL, SODIUM BENZOATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM PHYTATE, GLYCINE, LARIX EUROPAEA WOOD EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM METABISULFITE, LACTIC ACID, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-20 AMIDE, DEXTRAN, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ZINC CHLORIDE, ACETYL TETRAPEPTIDE-3, TRIFOLIUM PRATENSE EXTRACT, ALCOHOL, D-limonene, Citral, Coumarin, Linalool

Redensyl® - INCI: (Glycerin, Aqua, Sodium Metabisulfite, Larix Europaea Wood Extract, Glycine, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract

Darkenyl™ - INCI: (Glycerin, Water, Acetyl Tyrosine, Sodium Metabisulfite, Glycine, Larix Europaea Wood Extract, Zinc Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract)

Greyverse™ - INCI: (Glycerin, Water, Palmitoyl Tetrapeptide-20 Amide)

Capixyl™ - INCI: (Butylene Glycol, Aqua, Dextran, Acetyl Tetrapeptide-3, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract)

Defenscalp™ - INCI: (Water, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract)

O nás

Naším cílem bylo vytvořit kvalitní produkt a služby okolo něj, které pomáhají dělat život lepší či jednodušší. Produkt, za který se nikdy nebudeme stydět a který budeme sami používat. Naší prioritou jsou především spokojení zákazníci. Spokojenost kupujícího je vždy na prvním místě, protože víme, že nejlepší reklama je vždy pozitivní recenze či doporučení spokojeného zákazníka.

Více o nás

Hore